Ajanvaraus

Kauppa

Aloita Golf

Kalenteri

Aura Oktoberfest Scramble 2025

Aura Oktoberfest Scramblessa tehtiin tänä lokakuisena syyslauantaina kovaa tulosta.

Syksyn kisakalenteriin lisättiin tälle vuodelle uusi scramble. Oktoberfest henkisessä pariscramblessa oli tänään mukana täydet 52 paria.

Kilpailemaan lähdettiin molemmilta yseiltä, Kankakselta ja Puistolta, klo 9:30 alkaen.

Erittäin tuulisesta kelistä huolimatta moni päätyi hyviin tuloksiin ja kilpailu oli tiukka.
Tuttuun scramble-tapaan, tulostaso oli huikea ja tasainen. Kisa oli tänäkin vuonna tiukkaa ja kolmannelle sijalle ylsivät Mathias Ketola ja Tuomas Kangas tuloksella -6 viiden muun joukkuuen yli, jotka olivat kaikki samassa tuloksessa -6. Toisen ja ensimmäisen sijan erotti vain slope. Molemmat joukkueet päättivät kilpailun tulokseen -7, mutta Rami Blomqvistin ja Riitta Rosion pienempi pelitasoitus johti heidän kruunaamiseen voittajiksi. Toiseksi tulivat siis Matias Helenius ja Lauri Tenhunen.

Tänään kilpailtiin kovasta palkinnosta, sillä voittajille oli luvassa neljän hengen pöytä tarjoiluineen ennalta nimettyyn TPS jääkiekko-otteluun Gatorade Centerissä AURA Premium Loungeen (Arvo noin 850€). Palkinto sisältää neljälle hengelle liput TPS matsiin, kolmen ruokalajin illallisen ruokajuomineen AURA Premium Loungessa!

Kiitos kaikille mukana olleille ja onnittelut voittajille!

Tulokset

Top 3:

  1. Rami Blomqvist ja Riitta Rosio -7
  2. Lauri Tenhunen ja Matias Helenius -7
  3. ​​​​​​​Mathias Ketola ja Tuomas Kangas -6


Lähimmäs lippua:
Kankas 9: Anna-Reeta Rouhiainen 3,40m



Aura Oktoberfest tulokset täällä


Kahden viikon päästä kisataan vuoden viimeinen kilpailu joka pelataan neljän hengen texasscramblena. Ilmoittautuminen kisaan aukeaa 15.10. Ilmoittaudu mukaan!